החברים של ג'ורג'

דוד רותם משתין מהמקפצה

ח”כ דוד רותם הוא נוכל שמנצל את תפקידו כדי להגן על מעשי נוכלות של המגזר שלו

הכנסת ראתה, לאורך ההיסטוריה שלה, לא מעט חברי כנסת שמעלו בחובתם לציבור, אבל מה שהרשה לעצמו אתמול (ה’) ח”כ דוד רותם (הליכוד ביתנו) היה שיא חדש.

ועדת חוק, חוקה ומשפט התכנסה בבוקר אתמול לדיון נוסף על החלת חוקי השקיפות גם על החטיבה להתיישבות, לכאורה גוף שמחלק כספים לשלל ערים וישובים אבל בפועל צינור הכספים השחורים של ההתנחלויות. כפי שדיווחתי לפני שבועיים, רותם כבר נקט בתרגיל מסריח – ניצל את העובדה שרוב חברי הוועדה נתקעו בפקקים והעביר מחטף, יחד עם מתנחלת אחרת (שולי מועלם מהאחים היהודים), שבמסגרתו ערך הצבעה רק עם מועלם ודחה את הדרישה לשקיפות.

חברת הכנסת זהבה גלאון הגישה ערעור, ואתמול אמור היה להתנהל דיון חריג בעת הפגרה בנושא. אבל, כפי שאפשר לראות מפרוטוקול הוועדה, שאין לכנות אותו אלא כמדהים, רותם טירפד את הדיון הזה. גם כאן, הוא נעזר בחברת האחים היהודים: אורית סטרוק אמרה שהיא זקוקה לערוך התייעצות סיעתית, ורותם – שיודה אחר כך (אפשר לשמוע את הדיון כאן) שהוא נוהג להקציב לכך חמש דקות – דחה את הדיון עד אחרי חופשת הפסח. כשנשאל למה, הוא ענה בצורה ישירה: “אני רוצה למנוע מכם לקבל מידע ולהשתמש בו להגיש בג”ץ כדי למנוע בנייה ביו”ש.” הוא אמר עוד שהוא מתכוון לקבור את הנושא “קבורת חמור,” והודיע שכן, הוא ייצג בעבר את החטיבה להתיישבות.

התרגלנו להונאה של מתנחלים ועוזריהם, אבל כאן יש עליית מדרגה. אם בדרך כלל, המתנחלים מקפידים על מראית עין כדי שנחשוב שהנוזל שהם מזרזפים עלינו הוא גשם, כאן משתין עלינו רותם מהמקפצה. כאן המקום להזכיר, שוב, שרותם הוא מתנחל; ושהוא היה מעורב בעבר בחוזה מפוקפק מאד מטעם חברת הפשע המאורגן “אמנה.” אם הוא מנסה למנוע שקיפות על הכספים שמעבירה החטיבה להתיישבות, הוא כנראה יודע איזה פשעים מסתיר חוסר השקיפות הזה.

רותם, מעבר להיות מתנחל וחובש כיפה – אתם יודעים, המגזר שטוען בעקביות שפיסת הבד שעל ראשו היא סימן למוסריות נעלה יותר מזו של שאר בני האדם – הוא גם חבר כנסת ונציג הקואליציה. הוא אומר במפורש שהמטרה שלו היא הסתרת מידע מהציבור, ושיבוש היכולת של אזרחים לעתור לבג”צ נגד ניצול לרעה מצד הממשלה של כוחה ושל כספי הציבור. תפקידו של פרלמנט – תפקידו העיקרי – הוא פיקוח על הממשלה; רותם, בשם המגזר שלו, לא רק שלא מאפשר פיקוח, הוא משבש אותו.

המהלך של רותם הופך אותו מסתם עורך דין מפוקפק ובהמה גסת רוח באופן כללי למי שמסייע – במוצהר! – להסתיר עבירות, ובהתאם גם לחשוד בעצמו בביצוע עבירות. מעתה, בכל פעם שמעבירים כספים להתנחלויות, הנחת היסוד שלנו צריכה להיות שעד שיוכח אחרת, מדובר בעבירה על החוק ובהונאת הציבור.

מהבחינה הזו, הציבור החופשי בישראל צריך להודות לרותם על כך שבגסות הרוח שלו, הוא הסיר את הכסות מעל עינינו. רותם מושך זמן; יש להניח שהוא ושולחיו יודעים שהזמן הזה יאזל, ועל כן צריכים להיות ערוכים למחטף הבא של המתנחלים ועוזריהם, כנראה ברמה הממשלתית.

הערה מנהלתית: בימים האחרונים התקבלה תרומה בקרן הבעת הרצון הטוב והתודה. אני רוצה להודות בזאת לתורמים.

(יוסי גורביץ)

נהניתם? ספרו לחבריכם:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • email
 • RSS
 • Twitter

14 תגובות על ”דוד רותם משתין מהמקפצה“

 1. עמרי הגיב:

  צ"ל " לא רק *שלא* מאפשר פיקוח"

 2. nachum הגיב:

  הוא הסיר את הכסות מעל עינינו. not from our eyes and not from your eyes, we all knew what is going there!

 3. אנונימי הגיב:

  לצער כולנו- דבר לא יקרה והטינופת הזו לא יועף בבעיטה מתפקידו על ידי אף אחד. אבל מה אפשר לצפות ממערכת שיצאו מתוכה ראש ממשלה, שר אוצר ושר פנים שהורשעו בשוחד ושר תחבורה כושל שהפך להיות נשיא סוטה מין.

 4. אור הגיב:

  מסכים עם כל מה שנכתב. רק דבר אחד -הביטוי "המתנחלים ועוזריהם" מקומם ואין לו מקום בוויכוח פוליטי. ההשוואה לנאצים היא פשע במקרה הזה ואין לה שום תימוכין.

  • ygurvitz הגיב:

   טענה מעניינת. אתה יכול לנמק אותה? כי אני רואה אידיאולוגיה נאצית בפעולה, כולל התרפקות על מחנות השמדה. http://www.hahem.co.il/friendsofgeorge/?p=2167

   • אור הגיב:

    נכון, כי להשליך על ציבור שלם מאמירותיהם של חבורת רבנים קיצוניים זו הסקת מסקנות רציונלית.

    באותה מידה אפשר גם לאמר שכל הערבים צמאי דם והדבר היחיד שהם שואפים אליו הוא השמדת העם היהודי. הלא כך מתבטאים רבים מארגוני הג'יאהד? אם כן חובה להקדים תרופה למכה ולהרוג את כולם? לא. כי קבוצה אחת קיצונית (אפילו אם היא גדולה משמעותית מקבוצת הרבנים שאתה דואג לצטט) לא משליכה על כל האוכלוסייה.

    הנאציזם שונה בכך שהעם הגרמני (ובכלל רבים מהאירופאים) נרתם למען האידיאולוגיה הזו.

    להגיד שהמתנחלים נאצים זה עיוות מופרך ואתה אשם בליבוי אש השנאה וחריגה מתחומי הדיון הרלוונטיים בצורה כזו שמייתרת אותו. אמירות כאלו גורמות לאנשים שפויים להתעלם מכל שאר המסרים הנכונים והאמיתיים שאתה רוצה להעביר.

    • ygurvitz הגיב:

     כשהציבור הזה יתנער מהרבנים הללו, נדבר.

     אבל עוד לפני זה: כן, האידיאולוגיה של המתנחלים היא דמוי נאצית. היא קובעת שיש עם נבחר, שיש לו זכות עליונה על זכויותיהם של אחרים, שאת הזכויות הללו יש לממש בכוח הזרוע, ושמול המוסר המקובל, שהתעוות על ידי הנצרות, יש להציב את "המוסר היהודי."

     הממסד המתנחלי מתנגד בראש ובראשונה לזכויות לא-יהודים, אבל גם לזכויות נשים (שורה של רבנים אסרו על נשים לקבל תפקידי ציבור ולהתמודד בבחירות), לזכויות הומוסקסואלים, לחופש הביטוי ולחופש הדת.

     ממסד המתנחלים מכיל את בכירי המחתרת היהודית הראשונה ובראשם זמביש, שלא היססו לנקוט בפיגועי טרור כלפי לא רק מנהיגים פוליטיים פלסטינים אלא גם פיגוע הירי במכללה האיסלמית, הנסיון לפוצץ חמישה אוטובוסים של פלסטינים, וכמובן הנסיון לפוצץ את מסגדי הר הבית.

     כן, יש מתנחלים חילונים. כן, יש גם מתנחלים שמתנגדים לאלימות (אם כי, מסניוני, בעיקר כי היא נראית רע). אבל זו תנועה שלא מוקיעה מתוכה את אנשי הטרור ושלמעשה מרוממת אותם, ושאידיאולוגית הדמיון בינה ובין הנאציזם מטריד.

     זה כואב לך? בעסה. תתחיל להתמודד עם העובדות.

  • עידו הגיב:

   איפה? לא מצאתי בטקסט שום אזכור של נאצים ו\או השוואה אליהם. העיקר שמצאת מה שיקומם אותך -חזיונות שווא של הימלר.

 5. שימי הגיב:

  4, ההשוואה היא בראש שלך.. איפה ראית נאצים? רמז מטאפורי? צא מזה

  • שביב הגיב:

   לא, 5, ההשוואה היא לא בראש שלו. היא נכתבה בכוונת מכוון והיא מטונפת. אתה מוזמן להמשיך להתעלם, לא תהיה הראשון ולא האחרון.

   • חנן הגיב:

    אוי אוי אוי.. שירת הקוזאק הנגזל

   • ygurvitz הגיב:

    ראה למעלה. הבטאון של רב המתנחלים המוביל שמואל אליהו מפנטז על בניית מחנות השמדה. כשזה נחשף, הבטאונים של חובשי הכיפות לא גינו את הדברים, אלא את מי שחשף אותם (בין השאר, עבדך הנאמן.) הם מפנטזים על מחנות השמדה. מה אתה רוצה מהחיים שלי?

  • אור הגיב:

   בראש שלי? נראה לי שיוסי מוכיח שגם בראש שלו והוא התכוון מאוד למה שכתב ברמיזה הזו.